Правила поведінки на дорогах

1. Йти до школи треба найкоротшим шляхом, по вулицях з найменшим рухом транспорту.

2. Ходити треба тільки по тротуарах чи обочині, дотримуючись правої сторони.

3. По дорогах чи вулицях, де немає тротуарів, треба йти з лівої сторони, назустріч транспорту.

4. Будьте обережні біля під’їздів дворів,на поворатох дороги звідки не очікувано може виїхати автомобіль.

5. Не збирайтеся на тротуарах,дорозі великими групами, не зупиняйтеся на поворотах, спусках чи підйомах, на мостах і під мостами.

6. Спокійно, без метушні переходіть дорогу.

7. Переходіть вулицю на перехрестях по пішохідних доріжках або в місцях, де є вказівники "Перехід".

8. При переході впевніться в безпеці: подивіться спочатку наліво, дійшовши до середини дороги,- подивіться направо.

9. Не перебігайте дорогу перед близько рухомим транспортом. Пам’ятайте, що автомобіль зразу зупинити неможливо!

10. Автомобілі, автобуси, тролейбуси, які стоять, треба обходити ззаду, а трамваї – спереду.

11. Не чіпляйтесь за рухомий транспорт, не катайтесь на проїзній частині вулиці і дороги на велосипедах, ковзанах, самокатах.

12. Не влаштовуйте ігри на дорозі, тротуарах, мостовій.

Школярі! Будьте примірними і дисциплінованими! Вивчайте правила дорожнього руху і пояснюйте їх своїм молодшим друзям!

Правила керування велосипедом, скутером та мопедом

Велосипед, скутер чи мопед — доступні, досить зручні засоби пересування, тому користуються заслуженим успіхом, кількість власників цих транспортних засобів продовжує збільшуватися. Такі транспортні засоби, звичайно, відрізняються від машини або мотоцикла, але правила дорожнього руху для них не менш важливі. Тим більше, що мопеди, велосипеди та скутери не володіють великою маневреністю і швидкістю, не мають захисних пристосувань від зіткнень, на дорозі вони одні з найбільш беззахисних. Тому і мопед, і скутер, і велосипед є джерелом підвищеної небезпеки, для всіх учасників руху.

Для мопеда і скутера потрібно знати наступні правила:
1. Управляти таким транспортним засобом як мопед або скутер може людина, яка досягла 16-ти річного віку.
2. Виїжджаючи на мопеді чи скутері на жваву трасу, не можна виїжджати на центр дороги. Відповідно до правил дорожнього руху (ПДР), такі транспортні засоби зобов'язані пересуватися по узбіччю або по зовнішньому краю проїжджої частини.
3. При їзді на мопеді чи скутері, навіть в денний час повинно горіти ближнє світло фар.
4. Їхати на транспортному засобі можна тільки в мотошоломі, як водієві, так і пасажирові.
5. Кермо транспортного засобу потрібно тримати обома руками.
6. Не дозволяється брати з собою в якості пасажира більше однієї людини.

Велосипедом управляти можна починаючи з віку дитячого садка, але це тільки у випадку, якщо пересування йде у дворах і парках. Керуючий даними засобом пересування називається велосипедист. А ось той, хто управляє мопедом і скутером називається вже водій.
При виїзді на дорогу, правила для велосипедистів змінюються. В ПДР чітко сказано, що управління велосипедом дозволяється з 14 років, а управління мопедом — з 16 років.

Будьте обережні та уважні на дорогах!!!