Поради батькам та учням з безпеки життєдіяльності в побуті>>>

Пам`ятка батькам щодо запобігання всіх видів дитячого травматизму

Шановні Батьки! Життя дитини – це найвища цінність! Звертаємося до вас: щоб не допустити лиха на дорозі, вдома, на вулиці вам необхідно:

- не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

- на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

- не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

- вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

- не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї;

- не залишати дітей (особливо маленьких) самих, навіть на короткий час;

- вчити дитину користуватися дверним вічком;

- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;

- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

- забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

- не використовуйте самі та не дозволяйте дітям користуватися піротехнічними засобами;

- запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;

- не дозволяти дражнити тварин;

- не дозволяти вмикати електроприлади, газову плитку за відсутності дорослих;

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна та визирати у відчинене вікно;

- вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини;

- не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах;

- не дозволяйте дітям купатися без нагляду дорослих;

- привчайте дітей дотримуватися правил особистої гігієни.

Пам’ятайте: виховання дітей у сім’ї залежить перш за все від загальної культури батьків! Лише ваша постійна увага й турбота допоможуть дитині уникнути небезпечної ситуації! Бережіть життя своїх дітей!

Поради батькам: Як почути свою дитину.

Поради батькам: Як почути свою дитину

• Говори з дитиною не тільки про потрібний або про проблеми. Підбирай цікаві малюкові, а не тобі теми.

• Якщо дитина замовк, не дратуй відразу говорити. Може бути, він просто переводить дух.

• Чи не перебивай малюка в розмові.

• Говори з дитиною про його симпатії, не забуваючи про делікатність.

• мімікою, жестами демонструй щирий інтерес до розповідей малюка, залученість в розмову.

• Не говори дитині "дурості" або "неправда", якщо це стосується ЙОГО емоцій, почуттів або особистих суджень.

• Якщо тема розмови неприємна для малюка, не задавай зайвих або дуже прямих запитань. Дозволь дитині виговоритися до того ступеня, яка зараз для нього комфортна. Підкресли, що ти завжди готова продовжити цю розмову.

• Якщо малюк поділився чимось, що вимагає осуду, не накидається відразу на нього. Не повинно бути злості. Подякуй дитини за відвертість. Поцікався, чи вважає він правильним те, що зробив. Вирази свої розстроєні почуття і запитай, які висновки він зробив із ситуації. Якщо ситуація заслуговує покарання, обговоріть його разом, якщо дитина вже дорослий. Ви повинні прийти до висновків і до домовленості, а не до недовіри і крику.

• Чи не нав'язуй малюкові свої поради в спілкуванні. Скажи, що якщо йому знадобиться твоя порада, ти можеш його запропонувати в будь-який момент.

• Підтримуй емоційний контакт з дитиною іншими способами: проводь разом час за захопленнями, спортом, при організації свят, спільних занять чим-небудь . Тоді у вас буде безліч тем для спілкування.

Сказ. Профілактика сказу

Сказ - гостра вірусна хвороба, яка виникає після укусу інфікованою твариною і характеризується розвитком тяжкого енцефаліту.

Джерелом інфекції є переважно собаки, вовки, лисиці, коти, дуже рідко - травоїдні тварини. В останнє десятиліття на території України основним джерелом інфекції були дикі тварини - лисиці, єнотовидні собаки, борсуки, куниці (разом до 59 %) і коти (ЗО %).
Інфекція передається при укусах, ослиненні, подряпанні. Найнебезпечнішими є укуси в ділянці голови і кисті. У слині зараженої тварини вірус з'являється за 10 днів до перших проявів сказу і перебуває в ній протягом усієї хвороби. Частіше хворіють жителі сільської місцевості. Спостерігається деяка літньо-осіння сезонність заражень.

З місця проникнення вірус сказу по нервових волокнах досягає головного і спинного мозку, де розмножується і накопичується у нейронах. Виникають вогнищеві зміни мозкової тканини і набряк, крововиливи, дегенерація клітин. По відцентрових нервових шляхах вірус потрапляє у слинні залози і виділяється зі слиною. Внаслідок ураження центральної нервової системи підвищується її рефлекторна збудливість і згодом розвиваються паралічі.

Профілактика сказу

Профілактика полягає у боротьбі з епізоотіями і запобіганні захворюванням людей. У природних осередках необхідно регулювати чисельність лисиць і вовків. У містах і селах систематично відловлюють бродячих собак і котів, імунізують домашніх і службових собак проти сказу, слідкують за дотриманням правил догляду за ними (обов'язкова реєстрація, носіння намордника, додержання заходів безпеки при перевезенні).
При укусі рану промивають водою з милом, обробляють спиртом і розчином йоду спиртовим. Відсікати краї рани і накладати шви в перші дні протипоказано. При проведенні антирабічних щеплень слід суворо дотримувати інструкції Міністерства охорони здоров'я. Безумовним показанням до щеплення є укус скаженої тварини або тварини, даних про яку немає.

В разі укусу вас твариною негайно звертайтесь до лікаря!